برای آنانکه به کیفیت می اندیشند

جدا-کردن-آب-از-روغن

روغن هیدرولیک

قبل از اینکه در رابطه با جدا کردن  آب از روغن هیدرولیک صحبت کنیم شاید لازم است کمی در رابطه با روغن هیدرولیک بدانید. روغن هیدرولیک سیالی قدرتمند برای به حرکت در آوردن قطعات است . که برای به حرکت در آوردن قطعات از دو عامل فشار و جریان استفاده میکند. شاید بیشتر در رابطه با خودرو اسم روغن هیدرولیک را شنیده باشید اما در بسیاری از صنایع و در دستگاهای مثل پمپ ها ، جرثقیل ها و جک … کاربرد دارند که اگر تمایل  دارید بیشتر در رابطه با آن بدانید میتوانید مقاله جامع انواع روغن های هیدرولیک ، عملکرد و وظایف آن را بخوانید.

راهکاری ساده برای جدا کردن آب از روغن هیدرولیک

اگر شما مدت زمان زیادی با تجهیزات هیدرولیکی کار کرده باشید، احتمال دارد با سیستم هیدرولیکی که روغن آن ابری شده باشد، برخورد کرده باشید. هنگامی که روغن با آب بالاتر از نقطه اشباع، آلوده شود، ابری می‌گردد. نقطه اشباع، میزان آبی است که می‌تواند در مولکول­های شیمیایی روغن حل شود که این میزان معمولا 200 تا 300 ppm در 68 درجه فارنهایت (20 درجه سانتیگراد) برای روغن‌های هیدرولیک معدنی می‌باشد.

توجه داشته باشید که اگر روغن هیدرولیک در نقطه ابری شدن قرار گیرد، این بدین معنی است که حداقل 200 تا 300 ppm آب در آن وجود دارد. اخیرا سیستم هیدرولیکی حاوی روغن ابری را که بیش از 1%(10,000ppm) آب در آن بود، مورد بررسی قرار داده‌ایم!

اگر خاطرتان باشد در مقاله افزایش طول عمر روغن هیدرولیک یکی از عوامل مهم برای با دوام کردن روغن هیدرولیک خشک و تمیز نگه داشتن روغن هست. یک روش ساده اما موثر برای خشک کردن و جدا کردن آب از روغن ، این است که مقدار جزئی (SCFM  ~ 4) هوای خشک (نقطه شبنم منفی 40 درجه فارنهایت) را از مخزن به طور مداوم عبور دهیم. نقطه شبنم دمایی است که آب موجود در هوا در فشار ثابت بارومتریک با همان سرعت تبخیر، تقطیر می‌شود. در دمای پایین‌تر از این دما، بخشی از آب موجود در هوا تقطیر خواهد شد تا دوباره به حالت تعادل برسد. آب تقطیر شده چنانچه بر روی سطح جامدی تشکیل شود شبنم نامیده می‌شود.این روش اغلب به عنوان «فلاشینگ فضای آزاد» نامیده می‌شود. نوع دیگری از این تکنیک شامل نصب یک صافی جاذب آب در مخزن (البته اگر شما در مورد کنترل آلودگی آب فردی جدی هستید، این صافی باید در سیستم شما از قبل وجود داشته باشد (و اتصال پمپ تخلیه به فضای آزاد آن است. (نیاز به یک درب اضافی در مخزن می‌باشد که بهتر است از صافی تا جای ممکن دورتر باشد). زیبایی این روش متفاوت در سادگی آن است. شما دیگر نیازی به دسترسی به یک منبع هوای خشک فشرده تمیز ندارید.

لازم به ذکر است همواره جلوگیری از نفوذ آب و دیگر آلودگی‌ها مقرون به صرفه‌تر از جدا کردن آب از روغن است. لذا نقطه اصلی ورود آب، از طریق صافی خود مخزن است. بسیاری از مخازن سیستم‌های هیدرولیکی ، دارای درب‌های صافی هستند که اجازه می‌دهد رطوبت و ذرات به مخزن وارد.

جایگزین کردن درب استاندارد صافی با یک صافی هیگروسکوپیک (hygroscopic) منجر به حذف نفوذ رطوبت و ذرات از طریق دریچه مخزن می‌شود. این صافی‌ها ترکیبی از یک ماده پلی اتر بافته شده بهمراه ذرات میلی کاژن خشک با اندازه 3 میکرون  برای جداسازی بخار آب  از هوا می‌باشند. نتيجه این است که سطح رطوبت نسبي در فضاي آزاد مخزن که تلخیص در آن بعيد به نظر مي رسید ، می تواند نفوذ آب را در این نقطه كاهش دهد.

افزایش طول عمر روغن های هیدرولیک

اگر شما تجهیزاتی دارید که از روغن هیدرولیک برای نگهداری آن استفاده می کنید میدانید که قیمت روغن هیدرولیک هر روز گرانتر می شود و یکی از نگرانی هایی که صاحبان این تجهیزات دارند مصرف زیاد روغن هیدرولیک است و گاها عدم نگهداری صحیح و  تعویض به موقع آن به تجهیزات آنها خسارات زیادی وارد میکند . حالا که در این مقاله روش جداسازی آب از روغن هیدرولیک را مطالعه کردید  به همین منظور به شما پیشنهاد میشود که مقاله زیر را در رابطه با افزایش طول عمر روغن هیدرولیک مطالعه نمایید.

سیستم فیلتراسیون روغن هیدرولیک

یکی دیگر از عواملی که میتواند برای روغن های هیدرولیک مشکل ایجاد کند بحث آلایندگی هاست که  ناگزیر در حین کار کردن ناخالصی هایی اعم از براده های قطعات ، روغن های سرگردان سیستم های مختلف و حتی کاغذ ، زباله و… به درون سیستم و مخازن روغن هیدرولیک نفوذ کند. شما با طراحی  یک سیستم فیلتراسیون مرکزی میتوانید حجم زیادی از ناخالصی های روغن هیدرولیک را جداسازی کرده و طول عمر روغن خود را افزایش دهید . 

محصولات مرتبط

ارسال شده در تاریخ : اکتبر 23, 2017

اشتراک گذاری